2015 m. liepos 29 d., trečiadienis

Plastikiniai langai ir jų energetinis efektyvumas

Plastikinių langų energetinis efektyvumas – svarbus kriterijus renkantis

Sunaudoti kuo mažiau energijos, sutaupyti, nešvaistyti energijos ir pinigų – žmonių sąmoningumas vis labiau ryškėja perkant įvairius buities prietaisus, statant pasyvius namus bei žinoma renkantis plastikinius namų langus. Nenuostabu, kad plastikinių langų energetinis efektyvumas tampa vis svarbesniu kriterijumi renkantis langus tiek naujai statomiems, tiek renovuojamiems namams. Tad trumpai aptarsime kodėl svarbu atkreipti dėmesį į langų efektyvumo klases.

Plastikinių langų efektyvumo klasės


Teko matyti parduotuvėse ant buities prietaisų priklijuotus lipdukus su žaliomis ir raudonomis rodyklėmis žyminčiomis energijos sąnaudas? Tokius pat lipdukus galima būtų klijuoti ir ant langų, nes visi langų modeliai yra įvertinti ir jiems priskirta energijos klasė nuo A (efektyviausia) iki G (neefektyviausia). Energetinis efektyvumas matuojamas kaip ir šilumos perdavimo koeficientas (Uw, matuojama W/m2K). Skaičiuojant neatsižvelgiama į langų orientaciją, klimato sąlygas, lango konfigūracijas, tad nesvarbu kurioje šalyje, energetinė klasė langams bus vienoda.
                    A klasė – UW mažiau nei 0,9
                    B klasė  – Uw = 1
                    C klasė – Uw = 1,1
                    D klasė – Uw = 1,2
                    E klasė – Uw = 1,3
                    F klasė – Uw = 1,4
                    G klasė – Uw = 1,5
Ką tai reiškia? Šis parametras apibūdina lango šilumos laidumą: kuo aukštesnė klasė, tuo mažesni šilumos nuostoliai.

Plastikinių langų energetinio efektyvumo lentelė


Pastaruoju metu tobulėjant technologijoms išskiriama ir A+(0,8 W/m2K) bei A++(0,9 W/m2K) klasės. Tokie plastikiniai langai vadinami idealiais langais ir yra dažnai pasirenkami naujiems pasyviems namams.
Renkantis reikia atkreipti dėmesį į energetinio efektyvumo bei kainos santykį. Žinoma, ne visada geriausi ir brangiausiai langai yra geriausias pasirinkimas konkrečiu atveju. A klasės plastikiniai langai geriausias pasirinkimas naujos statybos namams, kuriuose siekiama kuo didesnio energetinio efektyvumo. Tuo tarpu renovuojant senus pastatus dažniausiai rekomenduojama rinktis B klasės langus, kadangi pastatų išorinės sienos yra laidžios šilumai ir pasirinkus A klasės langus “sutaupyta” šiluma bus išspinduliuota pro nesandarias sienas ir A klasės efektyvumas nebus juntamas. Tad geriau nepersistengti ir nepermokėti.

Žinoma, renkantis plastikinius langus energetinis efektyvumas yra labai svarbus, tačiau nereikia pamiršti ir kitų parametrų. Pavyzdžiui, lango laidumo šviesai. Juk pagrindinė lango užduotis ne tik sulaikyti “pabėgti” norinčią šilumą, tačiau ir praleisti šviesą. Šis parametras turėtų būti itin svarbus gyvenantiems pirmuose namo aukštuose kuomet šalia namų stovi dideli ir saulę užstojantys medžiai. Taip pat į laidumą šviesai turėtų atkreipti dėmesį gyvenantys šiaurinėje namo pusėje, kur visą parą pro langus žvelgia šešėlis. 

2015 m. liepos 24 d., penktadienis

Ką reikia žinoti apie plastikinių langų spalvas?

Plastikiniai langai ir jų spalvos

Prasidėjus plastikinių langų erai balti langų rėmai tapo savotiška norma, galima net pavadinti klasika. Tačiau plastikinių langų gamintojai nuolat primena, jog plastikiniai langai turi platų langų rėmų spalvų pasirinkimą. Tad trumpai aptarsime ką turite žinoti apie langų rėmų spalvas.
Renkantis plastikinius langus gamintojai leidžia rinktis iš nustatytos spalvų paletės. Joje galima rasti dešimtis spalvų ir atspalvių – nuo dramblio kaulo iki juodos, nuo skaisčiai raudonos iki pastelinės mėlynos. Visa vaivorykštė ir dar daugiau telpa spalvų paletėje, tad pasirinkti tikrai yra iš ko net patiems išrankiausiems. 

Spalvų kombinacijos


Rėmų spalva viduje ir išorėje gali skirtis, todėl pagal tai yra trys spalvų derinių kombinacijos:
                    Išorė balta, vidus baltas.
                    Išorė spalvota, vidus baltas.
                    Išorė ir vidus spalvotas.

Plastikinių langų spalvos


Spalva langams suteikiama laminuojant rėmą. Paprastai lango profilis gaminamas baltas, tuomet pasirinkta spalva yra užlaminuojama ant jau pagaminto lango profilio. Be paminėtų spalvų kombinacijų dar yra galima ir spalvota išorė ir vidus (ta pati spalva), tuomet technologija kiek keičiasi – spalva įliejama į profilį dar gamybos metu.
Kaip jau minėta, profiliai dažniausiai gaminami balti. Tai paprasčiausias ir greičiausias gamybos būdas. Todėl balti profiliai yra pigiausi ir tradiciškai išsikovoję vietą lietuvių namuose. Tuo tarpu pageidaujant spalvotų langų, reikia papildomų veiksmų (laminavimo) norint gauti pageidaujamą spalvą. Taigi kaina truputėlį padidėja, gamybos procesas užtrunka keliomis dienomis ilgiau.Tačiau tai tikrai nėra nepatogu siekiantiems išskirtinių ir stilingų namų įvaizdžio.
Tarp įvairių spalvų ir atspalvių, populiariausias pasirinkimas yra rusva medžio imitacija. Medinių langų pasiilgę, natūralaus, arčiau gamtos namų įvaizdžio kūrėjai itin pamėgę medžio imitacijos laminatu dengtus langų profilius. Atrodo dailiai, universalumu neatsilieka nuo baltų langų, o atrodo nenuvalkiotai.


Plastikinių langų spalvos


Dažnai klausiama ar langus galima patiems nusidažyti norima spalva. Nors neįmanomų dalykų darbščių rankų lietuvaičiui ir nėra, tačiau plastikiniai langai nepritaikyti dažymui ar lakavimui, tik retas plastikinių langų profilių galimas dažyti. Tad spalvą reiktų rinktis užsakymo metu. Beje, nereikia langų ir tepti ar klijuoti kažkokiomis priemonėmis norint užtikrinti jų ilgaamžiškumą. Plastikinių langų gamintojai jau atliko visus būtinus veiksmus ir langai tikrai ilgai tarnaus jei tinkamai juos prižiūrėsite. Vienas iš svarbiausių priminimų – nevalykite langų valikliais su abrazyvinėmis dalelėmis. Jos gali pažeisti antikorozinę dangą ir pakenkti profiliui. Vangų valymui užtenka minkštos šluostės ir paprasto universalaus valiklio ar muiluoto vandens.

2015 m. liepos 20 d., pirmadienis

Ar plastikiniai langai padės apsisaugoti nuo triukšmo?

Plastikiniai langai, apsaugantys nuo triukšmo – kaip ir kokius rinktis?

Triukšmas – ne itin malonus reiškinys, galintis pakenkti sveikatai ir atimti ramų miegą, tad būtina ieškoti būdų, kaip sumažinti iš aplinkos sklindantį triukšmą. Klientai, besikreipiantys į langų prekyba ir montavimu užsiimančias įmones, renkasi ne tik pagal kokybę, kainą, sandarumą, spalvą, bet ir atsižvelgdami į garsą izoliuojančias savybes. Natūralu, kad gyvenant didmiesčiuose prie didelių gatvių, netoli geležinkelio, oro uosto, didelės gamyklos ar kitose triukšmingose vietovėse, tampa itin aktualu įsigyti garsą absorbuojančius langus.
Pagal garso izoliacines savybes daugelis plastikinių langų ir durų yra suskirstyti į klases ir žymimi raidėmis A-E. Geriausiomis savybėmis pasižymės langas, žymimas A raide, o tiems, kuriems aktualus garso iš aplinkos prislopinimas, E raide pažymėtų langų geriau nesirinkti. Tiek plastikiniai langai, tiek ir mediniai langai gali pasižymėti puikia garso izoliacija, slopinančia 45 decibelų triukšmo bangą . Juos gamintojai vadina langais su padidinta garso izoliacija. Labai geros kokybės langai izoliuoja 40-42 dB garso bangą.

plastikiniai langai

Kaip padeda stiklas?

Anot ekspertų, siekiant izoliuoti garsą tinka langai su kuo storesniais stiklais. Dar vienas kriterijus triukšmui sumažinti – stiklai turėtų būti kuo labiau vienas nuo kito nutolę. Garsą slopinančiomis savybėmis pasižymi langai, turintys varčią su papildomu stiklu. Tačiau tokie langai turi du pagrindinius minusus – aukštą kainą, be to, jie ir nepatogūs naudoti. Tokiems langams gaminti naudojama mediena ir aliuminis. Reikėtų palyginti gamintojų siūlomus skirtingus įstiklinimo variantus ir pagal šiuos kriterijus įvertinti langus.

Kiti svarbūs kriterijai

Garsą slopinti padeda ir tinkamas lango montavimas sienoje bei profesionalus lango sureguliavimas jį įstačius, užtikrinant sandarumą. Kai langai nesandarūs, prastėja ir garso izoliacija.
Kai kurie gamintojai gali pasiūlyti specialių laminuotų plėvele stiklo paketų, pasižyminčių gera garso izoliacija. Garsą gerai prislopina dvigubi ar trigubi stiklo paketai. Beje, tokie langai geriau izoliuoja ir šilumą.
Tačiau įsidėmėkite, kad ne visada sandarūs plastikiniai ar mediniai langai – panacėja, apsaugosianti nuo triukšmo. Itin bloga garso izoliacija gali pasižymėti senos statybos namai, kurių gelžbetoninės konstrukcijos yra standžios, sienos ir perdangos – kiauros dėl jose prastai išvedžiotų elektros tinklų ir ventiliacinių sistemų. Garsą puikiai praleidžia ir rezonuodamas dar labiau sustiprina betonas.

Kad būtumėte tikri, jog išsirinkote kokybiškus, gerai garsą izoliuojančius langus, ant jų ieškokite CE ženkliuko, pasidomėkite, ar su tais langais specialiose laboratorijose buvo atliekami bandymai ir kokie kokybę įrodantys sertifikatai langams buvo suteikti. 

2015 m. liepos 7 d., antradienis

Plastikiniai langai: priežiūra ir eksploatacija

Sveikiname, jei įsigijote plastikinius langus. O kas toliau? Kaip juos prižiūrėti? Sumontavus langus per mėnesį nuo jų rėmų nuimkite apsauginę plėvelę. Paviršiui valyti naudokite paprastą čiaupo vandenį, tinka ir vanduo su pamuilėmis ar universalus valiklis – soda.
PVC rėmams valyti pasitarnaus ir valikliai be šveičiamųjų dalelių, kurių pagrindinė sudedamoji dalis – tensidai. Cheminius valiklius, specialias poliravimo priemones naudoti reikia tik tada, kai ant langų rėmų matyti rūdžių, suodžių, impregnantų, klijų, aliejinių dažų, lako ir panašios dėmės. Jokiu būdu rėmams valyti nenaudokite šiurkščių šepečių, kaip valomosios priemonės netinka ir benzinas, skiedikliai ir tirpikliai.
Kruopštesnės priežiūros reikės, jei pasirinkote langų rėmus, dengtus medžio imitacijos plėvele. Tokiems profiliams kenkia alkoholio pagrindu pagaminti, įprasti organiniai tirpikliai, kitos medžiagos. Ypač langų profilius reikėtų saugoti atliekant apdailos darbus, remontuojant būstą, nes statybines medžiagas nuo langų nuvalyti itin sunku, jos gali patekti į mechanizmus. Taigi plastikiniai langai turi būti uždengti, apklijuoti taip, kad statybinės medžiagos, įvairūs glaistai, dažai, cementas nepatektų ant langų.

Kaip prižiūrėti furnitūrą?


Langą atveriant, užveriant ar kitaip naudojantis rankenėle sąvartą reikia prispausti prie staktos. Norint langą visuomet varstyti lengvai, nenaudojant jėgos, nuo visų furnitūros dalių bent kartą per metus reikia nuvalyti dulkes ir kitas atsiradusias apnašas, o nuvalius ištepti alyva ar specialiu tarpinių pieštuku.


Plastikinių langų priežiūra


Spalvos pakeisti nepavyks


Plastikinių langų rėmų negalima nei perdažyti, nei lakuoti, tad atidžiai rinkitės jų atspalvį. Langų nereikia ir dengti apsauginėmis priemonėmis, papildomais sluoksniais, nes plastikiniai langai Vilniuje pagaminti taip, kad būtų optimaliai kokybiški ir saugūs.
Taip pat langus reikėtų saugoti ne tik nuo chemikalų, bet ir nuo karšio – sąlyčio su įjungtu lygintuvu, patalpų šildytuvu ir pan. nes plastikiniai langai gali apsilydyti ar deformuotis.

Nepamirškite ir palangių


Drauge su plastikiniais langais pasirenkamos palangės, dažniausia gaminamos iš impregnuotų MDP. Tad reikėtų stebėti, kad ant palangių nuolat netelkšotų iš kambarinių gėlių išbėgęs vanduo, saugoti palanges nuo mechaninių pažeidimų.

Patalpų vėdinimas


Ne paslaptis, kad plastikiniai langai Vilniuje yra labai sandarūs, todėl tam, kad namuose būtų jaukus ir malonus mikroklimatas, langus periodiškai reikia atverti ir įleisti šviežio oro. Tai darykite 3-4 kartus per dieną, langus plačiai atverdami 5-10 minučių. Nevėdinant būsto, padidėja santykinė oro drėgmė, atsiranda pelėsis. Vėdinant patalpas išvengsite pavojingų ligų sukėlėjų atakų, pašalinsite vandens garų perteklių ir garai nesusitelks ant plastikinių langų stiklų bei vėsesnių sienų.

2015 m. liepos 1 d., trečiadienis

Plastikiniai langai: į ką atkreipti dėmesį juos renkantis?

Trokštantiems turėti saugius, šiltus, jaukius ir patogius namus verta pagalvoti apie kokybiškus plastikinius langus. Būtent plastikiniai langai – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško optimalios kainos ir kokybės. Rinka yra labai plati, todėl pirkėjui svarbu žinoti pagrindines gaires, padėsiančias išsirinkti tinkamiausius plastikinius langus. Tad į kokius dalykus svarbu atkreipti dėmesį?
Daugelis žmonių plastikinius langus renkasi pagal jų funkcionalumą – t. y. pagal tai, ar langai yra saugūs, kiek taupūs, laidūs šviesai ir kt. Dažnai tam tikri langų modeliai apima visas išvardytąsias savybes ir dar daugiau.

Energetinis efektyvumas – ir namams, ir langams

Šiandien energetinio naudingumo sertifikatai teikiami ne tik namams, bet ir langams. Tad jei plastikiniai langai žymimi A++, A+ simboliais, jie yra pasyvūs ir idealiai laiko šilumą namų viduje. Tuo tarpu prasčiausiai šilumą izoliuoja G raide pažymėti langai, tad jei norite gyventi šiltai, jų verčiau nesirinkite.

Stiklo paketas – šilumos ir garso izoliacijai

Didžiąją lango dalį sudaro stiklo paketai, taigi atkreipkite dėmesį, kokio jie storio. Dažniausia pasirenkami ir perkami stiklo paketai iš trijų stiklų. Tai padeda užtikrinti, kad šiluma šaltuoju metų laiku pro nesandarius langus nesiskverbtų laukan. Dar, kalbant apie sandarumą, languose būna dvi arba trys tarpinės – nevėjuotose vietovėse visiškai pakaks langų su dviem tarpinėmis.
Tarpas tarp stiklų užpildomas inertinėmis dujomis. Renkantis stiklo paketus vėlgi reiktų pagalvoti, kas jums svarbu. Jei gyvenate visai šalia judrios gatvės, stiklai turėtų būti nelaidūs garsui. Stiklo paketų įvairovė yra labai didelė, tad čia be specialisto konsultacijos išsiversite sunkiau.  

Plastikiniai langai

Kiek langai saugūs?

Pasiteiraukite, kurie iš kelių pasirinktų langų variantų yra saugiausi. Plastikiniams langams gaminti turi būti naudojamos patikimos bei tvirtos medžiagos, kad į namus neįsilaužtų nelaukti svečiai ilgapirščiai. Jei gyvenate pavojingame rajone, kuriame vyksta daugiau nusikaltimų, pasidomėkite ir papildomomis langų apsaugomis.

Neignoruokite ir lango laidumo šviesai

Jei į namus dėl kažkokių priežasčių patenka mažiau saulės šviesos, atkreipkite dėmesį, koks langų šviesos laidumo koeficientas. Juk plastikiniai langai ir skirti tam, kad į namus patektų kuo daugiau saulės ir papildomai nereikėtų įžiebti šviesos.

Kaina

Kaip žinia, plastikas pigesnis už medieną ar metalą, todėl už plastikinius langus mokėsite mažiau, tačiau žinokite visuotinai patvirtintą tiesą, kad pigiausia pasiūloje esanti prekė niekuomet neatitiks visų standartų, lūkesčių ir nebus pačios geriausios kokybės. Tad turėdami omenyje, kad investicija – ilgalaikė, langams labai stipriai netaupykite.

Apie UAB “Langų ekspertas”

Plastikiniai langai ir Langų Ekspertas UAB


Matydami šiuolaikinę konkurenciją plastikinių langų rinkoje ir suprasdami kaip sunku vartotojams pasirinkti ir išsirinkti kokybiškus plastikinius ar medinius langus bei duris, nutarėme pradėti rašyti šį tinklaraštį, kuriame publikuosime įvairius tekstus susijusius su plastikiniais ir mediniais langais, jų pasirinkimu, priežiūra, eksploatacija ir t.t. Taigi skaitykite mūsų informaciją ir darykite teisingus pasirinkimus.

UAB “Langų ekspertas”

Direktorius 
Dainius Mankauskas

Telefonas:+37062020393

Vadyba 
Telefonas:+37068686174
Faksas:(8 5) 264 0111
El. paštas: info (@) languekspertas (.)lt
El. paštas: papartis (@)megrame (.) lt