2015 m. liepos 7 d., antradienis

Plastikiniai langai: priežiūra ir eksploatacija

Sveikiname, jei įsigijote plastikinius langus. O kas toliau? Kaip juos prižiūrėti? Sumontavus langus per mėnesį nuo jų rėmų nuimkite apsauginę plėvelę. Paviršiui valyti naudokite paprastą čiaupo vandenį, tinka ir vanduo su pamuilėmis ar universalus valiklis – soda.
PVC rėmams valyti pasitarnaus ir valikliai be šveičiamųjų dalelių, kurių pagrindinė sudedamoji dalis – tensidai. Cheminius valiklius, specialias poliravimo priemones naudoti reikia tik tada, kai ant langų rėmų matyti rūdžių, suodžių, impregnantų, klijų, aliejinių dažų, lako ir panašios dėmės. Jokiu būdu rėmams valyti nenaudokite šiurkščių šepečių, kaip valomosios priemonės netinka ir benzinas, skiedikliai ir tirpikliai.
Kruopštesnės priežiūros reikės, jei pasirinkote langų rėmus, dengtus medžio imitacijos plėvele. Tokiems profiliams kenkia alkoholio pagrindu pagaminti, įprasti organiniai tirpikliai, kitos medžiagos. Ypač langų profilius reikėtų saugoti atliekant apdailos darbus, remontuojant būstą, nes statybines medžiagas nuo langų nuvalyti itin sunku, jos gali patekti į mechanizmus. Taigi plastikiniai langai turi būti uždengti, apklijuoti taip, kad statybinės medžiagos, įvairūs glaistai, dažai, cementas nepatektų ant langų.

Kaip prižiūrėti furnitūrą?


Langą atveriant, užveriant ar kitaip naudojantis rankenėle sąvartą reikia prispausti prie staktos. Norint langą visuomet varstyti lengvai, nenaudojant jėgos, nuo visų furnitūros dalių bent kartą per metus reikia nuvalyti dulkes ir kitas atsiradusias apnašas, o nuvalius ištepti alyva ar specialiu tarpinių pieštuku.


Plastikinių langų priežiūra


Spalvos pakeisti nepavyks


Plastikinių langų rėmų negalima nei perdažyti, nei lakuoti, tad atidžiai rinkitės jų atspalvį. Langų nereikia ir dengti apsauginėmis priemonėmis, papildomais sluoksniais, nes plastikiniai langai Vilniuje pagaminti taip, kad būtų optimaliai kokybiški ir saugūs.
Taip pat langus reikėtų saugoti ne tik nuo chemikalų, bet ir nuo karšio – sąlyčio su įjungtu lygintuvu, patalpų šildytuvu ir pan. nes plastikiniai langai gali apsilydyti ar deformuotis.

Nepamirškite ir palangių


Drauge su plastikiniais langais pasirenkamos palangės, dažniausia gaminamos iš impregnuotų MDP. Tad reikėtų stebėti, kad ant palangių nuolat netelkšotų iš kambarinių gėlių išbėgęs vanduo, saugoti palanges nuo mechaninių pažeidimų.

Patalpų vėdinimas


Ne paslaptis, kad plastikiniai langai Vilniuje yra labai sandarūs, todėl tam, kad namuose būtų jaukus ir malonus mikroklimatas, langus periodiškai reikia atverti ir įleisti šviežio oro. Tai darykite 3-4 kartus per dieną, langus plačiai atverdami 5-10 minučių. Nevėdinant būsto, padidėja santykinė oro drėgmė, atsiranda pelėsis. Vėdinant patalpas išvengsite pavojingų ligų sukėlėjų atakų, pašalinsite vandens garų perteklių ir garai nesusitelks ant plastikinių langų stiklų bei vėsesnių sienų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą