2015 m. rugpjūčio 31 d., pirmadienis

Mediniai langai

Medinių langų privalumai ir trūkumai

Susiruošus keisti senus langus svarstoma ką pasirinkti – medinius ar plastikinius langus. Plastikiniai langai sulaukia iš ties nemažai dėmesio ir šiuo metu išgyvena aukso amžių, tačiau nuo jų neatsilieka ir šiuolaikiški mediniai langai. Tad šiandien daugiau dėmesio skirsime mediniams langams bei pasiaiškinsime kokie yra pagrindiniai jų privalumai ir trūkumai.

mediniai langai


Medis nuo senų laikų yra puiki statybinė medžiaga randanti savo paskirtį įvairiose situacijose. Tačiau langams svarbiausias medžio sugebėjimas puikiai išlaikyti šilumą. Tad mediniai langai pasižymi puikiomis šilumos izoliacinėmis savybėmis. Mediniuose languose nesusidaro šalčio tiltai, natūrali medžiaga „kvėpuoja“, tad kambariuose palaikomas natūralus drėgmės balansas, dėl to išvengiama dar vieno nemalonaus efekto – rasojančių langų. Taigi nereikia baimintis, jog pakeitus langus, dėl padidėjusios drėgmės namuose pradės pelyti sienos ar pradės stigti oro. Visgi, mediniai langai „nekvėpuoja“ taip daug, kad namuose nereikėtų vėdinimo sistemos – vėdinti namus reikia nesvarbu kokie langai yra sudėti.
Medis – šilta medžiaga. Tiek vizualiai ji suteikia namams jaukumo, tiek iš tiesų ji yra jaukesnė, malonesnė paliesti. Tačiau vizualus „minkštumas“ yra apgaulingas. Mediniai langai gaminami iš trijų sluoksnių klijuotos medienos, tad yra labai tvirti ir ilgaamžiai.
Gaminant medinius langus galima pasirinkti medienos rūšį. Dažniausiai langams naudojamas ąžuolas, pušis, raudonmedis arba maumedis. Kiekviena medienos rūšis turi jai būdingą raštą, tekstūrą, o nulakavus skaidriu ar spalvotu laku galima dar labiau pabrėžti natūralų grožį. Medį taip pat galima ir dažyti norima spalva, tad mediniai langai dėl to tampa labai puikiu ir prisiderinančiu prie visumos interjero elementu.
Lyginant su dirbtinėmis medžiagomis (pvz., PVC), mediniai langai yra švaresni – jie nekaupia elektrostatinių krūvių, todėl netraukia papildomo purvo ir dulkių. Dėl to valymas yra labai paprastas.
Žinoma, be privalumų, reikia paminėti ir trūkumus. Medis – natūrali medžiaga, kuri nėra visiškai atspari klimato pokyčiams. Nuo saulės blunka langų spalva, besikeičiantys metų laikai ir temperatūrų pokyčiai verčia medieną plėstis ir trauktis. Taip pat jie yra labiau pažeidžiami, jautresni mechaniniams pažeidimams. Norint, kad mediniai langai nuolat atrodytų kaip nauji, juos reikia kas kelis metus perdažyti ar nulakuoti.

Dar vienas trūkumas – mediniai langai kol kas yra brangesni nei plastikiniai langai. Tačiau už natūralias medžiagas, natūralius ir sveikus pasirinkimus tenka brangiau mokėti ko gero visose gyvenimo srityse, tad tai neturėtų stebinti. Medinius langus renkasi tie, kuriems kaina nėra prioritetas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą