2015 m. spalio 5 d., pirmadienis

Plastikiniai langai su medžio imitacija

Populiaru: plastikiniai langai su medžio imitacija

Nors balta spalva vis dar karaliauja plastikinių langų rinkoje, tačiau gamintojai nuolat primena, kad langai gali būti ir spalvoti. Spalva gaunama laminuojant (koekstruzijos būdu) profilius, o tai suteikia plačias galimybes kurti interjerą,  riboja tik fantazija.
Spalvoti langai gali būti iš vienos pusės, iš abiejų arba iš abiejų pusių skirtingų spalvų. Tai labai paranku, nes, pavyzdžiui, gyvenantieji bute nenori gadinti fasado ir renkasi baltos spalvos profilį iš lauko, o viduje derina prie interjero. Tuo tarpu nuosavų namų gyventojai dažnai renkasi medžio imitacijos spalvą lauko pusėje ir kitokią spalvą ar baltą viduje.  Visos galimos kombinacijos:
                    Baltos spalvos profilis iš vidaus, medžio imitacijos profilis iš lauko,
                    Langai su medžio imitacija iš vidaus, iš lauko - balta spalva,
                    Tokios pat spalvos medžio imitacija abiejų pusių,
                    Dviejų skirtingų spalvų medžio imitacija iš lauko ir vidaus.
Spalvoti langai atrodo daug įspūdingiau nei tiesiog balti, o plastikiniai langai su medžio imitacijos laminatu yra vienas populiariausių pasirinkimų, kuriuo džiaugiasi daugelis namų savininkų.
Mediena yra šilta medžiaga, suteikia interjerui jaukumo, natūralumo. Deja, mediniai langai yra brangesni, todėl jie ne visiems būna įkandamas pasirinkimas. Būtent tai padiktavo idėją langų gamintojams  į spalvų paletę įtraukti medžio imitacijų spalvas su natūraliais medžio raštais. Plačioje paletėje galima rasti tiek įprastos (ąžuolo, raudonmedžio) medienos imitacijas, tiek retesnes (Duglo eglė, Sienos riešutas). Prie standartinių medienos imitacijos raštų ir dažniausiai užsakomų, t.y. populiariausių priskiriami: auksinis ąžuolas, raudonmedis, riešutmedis, pelkių ąžuolas ir antracitas.
Užsakant plastikinius langus su medžio imitacija nereikia bijoti, jog jie bus mažiau kokybiški ar neatsparūs aplinkos veiksniams. Jų savybės nė kiek nesiskiria nuo tradicinių baltos spalvos profilių. Langai atrodo kaip mediniai, tačiau jų nereikia perdažyti, jų valymas nesudėtingas (tereikia švelnia drėgna šluoste nuvalyti dulkes), paviršius neblunka ir yra tvirtas. Medienos tekstūros imitacija pasiekiama specialiu koekstruzijos būdu sulydant PVC profilį ir medienos imitacijos dangą. Junginys tvirtas, sulydytas, tad nereikia bijoti, kad danga nusilups, nubyrės. Tokia danga atspari mechaniniam bei atmosferos poveikiui.

Plastikiniai langai su medžio imitacija išties populiarus pasirinkimas siekiant sukurti įdomų ir savitą interjerą. Platus tekstūros ir spalvų pasirinkimas leidžia rasti tinkamiausią variantą, o natūralus medienos vaizdas visuomet atrodo jaukiai ir šiltai.

2015 m. rugsėjo 16 d., trečiadienis

Plastikiniai langai ir garso izoliacija – kodėl tai svarbu?

Plastikinių langų garso izoliacija

Vienas iš plastikinių langų privalumų – patikima garso izoliacija. Netgi gyvenant prie itin triukšmingų vietų – gatvės, gamyklų, oro uosto, įmanoma susitvarkyti su garso izoliacija ir išvengti su dideliu triukšmu susijusių problemų. Tačiau apie viską iš pradžių.
Ar žinote, jog norint gerai išsimiegoti ir pailsėti, naktį neturėtų supti garsesnis nei 30 decibelų (dB) triukšmas? Tuo tarpu įvairūs tyrimai rodo, jog didmiesčiuose, tame tarpe ir Vilniuje, naktį tenka kęsti nuo 46 iki 68 dB, o dieną nuo 73 iki 81 dB triukšmą – daugiausia sukeliamą eismo dalyvių. Taigi, pietų pogulis tikrai nėra kokybiškas, o ir naktį triukšmas ne itin nurimsta, ypač šalia pagrindinių miesto gatvių.
Štai todėl plastikiniai langai Vilniuje vis dažniau yra pasirenkami atsižvelgiant į jų garso izoliacines savybes. Langai yra vienas labiausiai garsui laidžių objektų name, tad pasirinkus tinkamus langus galima iki minimumo sumažinti garso lygį. Specialistai pataria rinktis plastikinius langus, kurie būtų su skirtingo storio stiklais. Pasirinkus simetriškus, vienodo storio stiklo paketus, žemo dažnio garsas iš gatvės priverčia stiklus vibruoti ir garsas patenka į kambarius. To išvengti padeda plastikiniai langai su skirtingo storio stiklo paketais. Kitas variantas – laminuotas stiklas. Stiklo pakete turėtų būti bent vienas laminuotas stiklas. Tuomet sumažinamas į kambarį patenkančio garso lygis, taip pat laminuotas stiklas yra atsparus smūgiams bei kontroliuoja saulės energijos patekimą, pvz., vasarą saugo nuo kaitros.
Renkantis plastikinius langus reikia galvoti apie visumą, o ne vien langą kaip atskirą elementą. Pavyzdžiui, vėdinti kambarius dažnai pasirenkamos orlaidės, tačiau jos sumažina lango sandarumą ir automatiškai langas praranda savo garso izoliacines savybes. Jei prioritetas triukšmo iš išorės mažinimas, vėdinimui orlaidės netiks. Galima pasitarus su specialistais įrengti mikroventiliacijos sistemą,  pasirūpinti atskira vėdinimo sistema, ar reguliariai vėdinti kambarius trumpam atveriant  langus. Žinoma, gyvenant šalia triukšmingos ir nuolat dulkėse paskendusios gatvės, lango atvėrimas reiškia dulkių debesies įsileidimą į kambarį, tad atskira vėdinimo sistema daugeliu atveju būna patogesnė ir naudingesnė.

Bet kokiu atveju garso ignoruoti negalima. Pasirodo pernelyg didelis triukšmas yra viena iš priežasčių lemiančių sveikatos sutrikimus. Kuomet nuolat tenka kęsti didesnį nei 50 dB triukšmą, pradedamas jausti nuovargis, darosi sunku susikaupti, pasireiškia virškinimo sutrikimai, kraujagyslių ligos, sutrinka klausa bei vargina kitos ligos. Taigi apie plastikinius langus ir triukšmą kalbame ne be reikalo.  

2015 m. rugsėjo 8 d., antradienis

Bešviniai plastikiniai langai

Ką reiškia bešviniai langai?

Kalbant apie plastikinių langų pasirinkimą dažnai nuskamba frazė „bešviniai langai“. Dažniausiai frazė naudojama kaip argumentas, jog vienas langų profilis yra pranašesnis už kitą. Tad natūraliai kyla klausimas ką tai reiškia, kodėl švinas yra blogai ir kodėl turėtume rinktis langus be švino? Pasistengsime atsakyti į šios klausimus šiame straipsnyje.
Pirmieji pasirodę plastikiniai langai Vilniuje buvo su švinu kaip ir daugelis pirmųjų rinkoje pasirodžiusių plastikinių langų. Švinas buvo ir vis dar yra naudojamas langų gamybos procese, jis naudojamas kaip papildoma medžiaga profiliui sustiprinti. Medžiaga, kuri vadinama stabilizatoriumi, „užrakinama“ plastiko molekulėse ir į išorę nepatenka. Šiuo metu daugelis gamintojų renkasi kitas švino alternatyvas, dažniausiai cinko lydinį ar kalcį.
Švinas laikoma kenksminga medžiaga, prasilenkiančia su šiuo metu keliamais ekologijos standartais, tad pastarąjį dešimtmetį palaipsniui pereinama prie langų be švino gamybos. Tačiau nėra ko bijoti – plastikiniai langai, kurių gamyboje naudotas švinas nėra kenksmingi juos susimontavusiems namų šeimininkams, tad nereikia skubiai jų keisti.
Švinas iš tikrųjų kenksmingas tik tiems, kurie dirbo su juo gamybos procese. Be to, švino išgavimas, antrinis perdirbimas reikalauja itin daug energijos, švino gavybos ir apdirbimo pramonė yra viena didžiausių teršėjų Europoje. Būtent tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl populiarinami produktai be švino. Siekiant sustabdyti taršą, atsisakoma naudoti šviną įvairiose pramonės šakose. Ne išimtis ir langų gamyba.
Taigi, kitais žodžiais, kalbant ir reklamuojant bešvinius plastikinius langus, kurie nekenkia gamtai ir pirkėjui, kalbama ne apie tai, jog langai su švinu nunuodys juos susidėjusių namų gyventojus. Kalbama apie globalesnes problemas, taršos pasaulyje mažinimą mažais žingsneliais, net ir darant sprendimą kokius langus pasirinkti.
Kaip žinoti ar langai yra be švino? Iš pažiūros, palietus ar net pakramčius lango profilį nustatyti nepavyks. Tačiau visi bešviniai langai turi tą patvirtinančius sertifikatus, todėl jei jūs pasisakote už švarią ir saugią aplinką, prašykite pardavėjų sertifikato.

Kita vertus, Europoje galioja griežti kokybės reikalavimus apibrėžiantys įstatymai ir teisės aktai. Todėl neekologiškų, kenksmingų žmonėms langų paprasčiausiai nėra. Iš trečiųjų šalių, t.y. ne Europos Sąjungos narių įvežti nesertifikuotus, kokybės standartus neatitinkančius ir dėl to pigius profilius yra sudėtinga dėl uždarų ir kontroliuojamų sienų, be to, jų pardavimas legalioje rinkoje yra sunkiai įmanomas. Tad pirkdami Lietuvoje iš patikimų gamintojų ar pardavėjų įsigysite bešvinius ir kokybiškus plastikinius langus.

2015 m. rugpjūčio 31 d., pirmadienis

Mediniai langai

Medinių langų privalumai ir trūkumai

Susiruošus keisti senus langus svarstoma ką pasirinkti – medinius ar plastikinius langus. Plastikiniai langai sulaukia iš ties nemažai dėmesio ir šiuo metu išgyvena aukso amžių, tačiau nuo jų neatsilieka ir šiuolaikiški mediniai langai. Tad šiandien daugiau dėmesio skirsime mediniams langams bei pasiaiškinsime kokie yra pagrindiniai jų privalumai ir trūkumai.

mediniai langai


Medis nuo senų laikų yra puiki statybinė medžiaga randanti savo paskirtį įvairiose situacijose. Tačiau langams svarbiausias medžio sugebėjimas puikiai išlaikyti šilumą. Tad mediniai langai pasižymi puikiomis šilumos izoliacinėmis savybėmis. Mediniuose languose nesusidaro šalčio tiltai, natūrali medžiaga „kvėpuoja“, tad kambariuose palaikomas natūralus drėgmės balansas, dėl to išvengiama dar vieno nemalonaus efekto – rasojančių langų. Taigi nereikia baimintis, jog pakeitus langus, dėl padidėjusios drėgmės namuose pradės pelyti sienos ar pradės stigti oro. Visgi, mediniai langai „nekvėpuoja“ taip daug, kad namuose nereikėtų vėdinimo sistemos – vėdinti namus reikia nesvarbu kokie langai yra sudėti.
Medis – šilta medžiaga. Tiek vizualiai ji suteikia namams jaukumo, tiek iš tiesų ji yra jaukesnė, malonesnė paliesti. Tačiau vizualus „minkštumas“ yra apgaulingas. Mediniai langai gaminami iš trijų sluoksnių klijuotos medienos, tad yra labai tvirti ir ilgaamžiai.
Gaminant medinius langus galima pasirinkti medienos rūšį. Dažniausiai langams naudojamas ąžuolas, pušis, raudonmedis arba maumedis. Kiekviena medienos rūšis turi jai būdingą raštą, tekstūrą, o nulakavus skaidriu ar spalvotu laku galima dar labiau pabrėžti natūralų grožį. Medį taip pat galima ir dažyti norima spalva, tad mediniai langai dėl to tampa labai puikiu ir prisiderinančiu prie visumos interjero elementu.
Lyginant su dirbtinėmis medžiagomis (pvz., PVC), mediniai langai yra švaresni – jie nekaupia elektrostatinių krūvių, todėl netraukia papildomo purvo ir dulkių. Dėl to valymas yra labai paprastas.
Žinoma, be privalumų, reikia paminėti ir trūkumus. Medis – natūrali medžiaga, kuri nėra visiškai atspari klimato pokyčiams. Nuo saulės blunka langų spalva, besikeičiantys metų laikai ir temperatūrų pokyčiai verčia medieną plėstis ir trauktis. Taip pat jie yra labiau pažeidžiami, jautresni mechaniniams pažeidimams. Norint, kad mediniai langai nuolat atrodytų kaip nauji, juos reikia kas kelis metus perdažyti ar nulakuoti.

Dar vienas trūkumas – mediniai langai kol kas yra brangesni nei plastikiniai langai. Tačiau už natūralias medžiagas, natūralius ir sveikus pasirinkimus tenka brangiau mokėti ko gero visose gyvenimo srityse, tad tai neturėtų stebinti. Medinius langus renkasi tie, kuriems kaina nėra prioritetas.

2015 m. rugpjūčio 24 d., pirmadienis

Plastikinių langų vidaus palangės

Palangių pasirinkimas kuriant jaukų stilių

Norint sukurti jaukų ir akiai malonų interjerą, reikia nepamiršti smulkmenų. Keičiant senus langus į naujus plastikinius dažniausiai prireikia pakeisti ir palangę. Nesipriešinkite šiems pokyčiams, tai galimybė pagyvinti interjerą be didesnių investicijų! Kaip? Trumpai aptarsime kokios gali būti palangės ir kokie  pasirinkimai jūsų laukia.

Plati ar siaura?

Vidaus palangių plotis gali būti nuo 10 cm iki 80 cm. Renkantis plotį vieninteliai apribojimai yra sienos storis ir radiatorius po palange. Pagal rekomendacijas palangė neturi dengti daugiau nei pusės radiatoriaus. Kitaip gali pradėti rasoti plastikiniai langai. Esant grindiniam šildymui palangę galima rinktis kokio tik norima pločio.
Siaura palangė tinka minimalistiniam interjerui, kuomet nesinori apsikrauti bereikalingais daiktais, o taip pat planuojant baldus visai šalia lango. Tuo tarpu plati palangė yra tikras augalų rojus. Ant plačios palangės gali tilpti gėlių vazonai, šalia jų vietą rasti vaza ar nuotraukų rėmelis. Gėlėms tai patiks – ant palangės jos gali gauti daugiausia šviesos.

Palangės spalva

Nors dažniausiai palangės spalva derinama prie lango rėmo, ypač jei montuojami spalvoti plastikiniai langai, tačiau tai nėra griežta taisyklė, kurios vertėtų paisyti. Palangių spalvą galima derinti ir prie baldų, sienų, grindų spalvos ar kambaryje esančios akcentų spalvos.
Vidaus palangės gaminamos iš medžio drožlių plokštės (MDP) arba PVC. Medžio drožlių plokštės spalvų gamą sudaro: balta, balta su medžio imitacija, bukas, ąžuolas, šviesus ąžuolas ir auksinis ąžuolas. Tuo tarpu PVC palangė gali būti šių spalvų: balta, marmuro, auksinio ąžuolo, riešutmedžio, mondial balta, calvados, aliuminio ir buko.

MDP ar PCV

Kuo skiriasi šios dvi medžiagos iš kurių gaminamos palangės ir į ką atkreipti dėmesį? Tiek viena, tiek kita išties verta dėmesio. Medžio drožlių plokštė pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu. PVC palangės yra atsparesnės drėgmei, jos puikiai tinka naudoti patalpose, kuriose yra daugiau drėgmės. PVC taip pat atsparios mechaniniam pažeidimams. PVC palangės galimos siauresnės nei MDP. Siauriausia medžio drožlių palangė yra 20 cm, o PVC gali būti ir 10 cm pločio. Tuo tarpu medžio drožlių palangės gali būti platesnės, net iki 80 cm, o PVC iki 60 cm.

Lauko palangės


Palangės lauko pusėje derinamos prie bendro namo vaizdo, daugiabučiuose stengiamasi išlaikyti esamą namo vaizdą, nuosavame name palangių spalva derinama prie lietvamzdžių ir stogo. Dažniausiai gaminamos iš cinkuotos skardos dengtos poliesteriu arba plastizoliu.

2015 m. rugpjūčio 17 d., pirmadienis

Kodėl rasoja nauji plastikiniai langai?

Nauji plastikiniai langai, o jie rasoja. Priežastys

Jau daugiau nei dešimtmetį besitęsiantis senų medinių langų keitimas į naujus plastikinius kaskart iškelia tą pačią problemą – kodėl rasoja nauji plastikiniai langai? Ar taip turi būti, ar tai langų brokas ir ką daryti? Tokie klausimai keliami iš ties pagrįstai, tad pabandysime į juos atsakyti.

Langų rasojimo priežastys


Langų rasojimo priežastis paprasta – per daug drėgmės. Plastikiniai langai rasoja tuomet, kai susidaro vadinamasis „rasos taškas“ – temperatūra, kuriai esant oras tampa nebepajėgus apdoroti besikaupiančios drėgmės patalpose. Drėgmė neturi kur pasišalinti, todėl ir kaupiasi ant lango. O kad drėgmės kambaryje gausu galime iliustruoti ir skaičiais. Per dieną 4 asmenų šeima savo kasdienine veikla išskiria apie 10 litrų drėgmės(vandens), kuri vėliau ir kaupiasi rasos lašelių pavidalu ant stiklo. Iš jų vidutiniškai 0,3 litro iškvėpuojama miegant, 0,85 l iškvėpuojama dienos metu, 3 l verdant maistą, 1 l prausimosi metu, 5,5 l skalbiant drabužius.
Taigi, drėgmės namuose gausu, o langų pakeitimas (ir nebūtinai į plastikinius, gali būti ir nauji mediniai langai) tik „pabaksnojo pirštu“ į opią kiekvienų namų problemą. Seni langai nerasojo todėl, jog nebuvo sandarūs, jie ne tik leido į išorę „pabėgti“ brangiai šilumai (dėl ko ir buvo keičiami langai), tačiau ir buvo tarsi mini ventiliacijos sistema. Natūrali oro cirkuliacija pro ne itin sandarius langus metų metus vėdino kambarius, tačiau įsidėjus naujus plastikinius langus niekas nevyksta savaime.
Dažniausiai langų rasojimas pasireiškia virtuvėje, kur gaminant maistą išsiskiria daug garų. Taip pat rasos lašelių galima pamatyti miegamajame po nakties. Jei vonioje yra langas – ten trečia potenciali vieta langų rasojimui. Tačiau langų rasojimas tik vienas iš simptomų. Rasą galima nuvalyti ir apsimesti, jog jos nėra, tačiau itin didelė drėgmės koncentracija gali pakenkti patalpoms, sienų kampučiuose gali įsiveisti pelėsis, dėl deguonies trūkumo gali pablogėti sveikata. Sprendimas? 

Patalpų vėdinimas


Jei įrenginėjant plastikinius langus nebuvo pasirūpinta mikroventiliacijos sistema, orlaidėmis, tuomet teks prisiminti ką reiškia taisyklingas patalpų vėdinimas. Vėdinamas oras yra daug sausesnis, todėl išvengiama rasojimo ir iš to kylančių kitų problemų. Bent porą kartų per dieną reikėtų pilnai atidaryti plastikinį langą ir palikti 5 minutėms. Taip pasikeis visas oras kambaryje, o kambarys nespės atšalti net ir žiemą. Virtuvėje vėdinti reikėtų kiekvieną kartą po maisto gaminimo. Savaitgaliais, kuomet visi namuose, vėdinimą reikėtų padažninti iki bent 3 kartų. Kuo dažniau bus vėdinama, tuo bus ne tik geriau namams, tačiau ir patiems – švarus ir šviežias oras leidžia išvengti peršalimo ligų bei galvos skausmo.

2015 m. rugpjūčio 11 d., antradienis

Plastikinių langų laidumas šviesai

Ką daryti, kad kambaryje su plastikiniais langais būtų šviesiau?

Įeini į kambarį vidurdienį ir nori užsidegti šviesą, nes tamsu kaip naktį, nors už lango spigina saulė? Tokia situacija nėra reta, su šviesos trūkumu gali susidurti kiekvienas, tačiau jei yra problema – yra ir sprendimas, kurį šiandien ir aptarsime.

Lango laidumas šviesai

Plastikiniai langai nėra vienodi ir dažnai gilinantis į lango šilumos energijos išsaugojimo efektyvumą pamirštama, jog langų laidumas šviesai gali būti skirtingas. Šis parametras Lietuvoje vis dar dažnai ignoruojamas, tačiau veltui – juk svarbiausia lango paskirtis yra įleisti į kambarį šviesą, o tai ypač svarbu esant ilgoms ir tamsioms žiemoms. Priklausomai nuo stiklo storio, nuo stiklo paketų skaičiaus ir tarpo tarp paketų užpildymo gali skirtis tai kiek šviesos pateks pro langą. Pavyzdžiui, kuo daugiau stiklo paketų, tuo labiau sumažėja laidumas šviesai. Arba štai į tarpus tarp stiklo paketų įleidus aerogelio dujas pasiekiama itin gera šilumos izoliacija, tačiau stiklas tampa matinis ir beveik nepermatomas. Todėl renkantis langus tamsiam kambariui būtina įspėti meistrus, jog norite, kad į kambarį patektų kuo daugiau šviesos. Taip bus atkreiptas dėmesys, jog plastikiniai langai ne tik užtikrintų šilumą namuose, tačiau ir įleistų kaip įmanoma daugiau šviesos į kambarį, t.y. būtų laidūs šviesai.
Dar viena gudrybė padidinanti šviesą – rinktis plastikinius langus su kuo siauresniu rėmu. Taip nekertant didesnės skylės langui padidės stiklo plotas pro kurį patenka šviesa. Dėl to ar tai įmanoma konkrečiu atveju derėtų pasitarti su meistrais.

Nuolat švarūs langai

Švarūs langai praleidžia daugiau saulės šviesos nei purvini, ar ne?  Jei tenka gyventi gana tamsiame kambaryje, langų valymo malonumai turėtų būti dažnesni – bent kas 3 mėnesius. Tai nėra misija neįmanoma, nes plastikiniai langai nereikalauja ypatingų valymo priemonių – stiklo paketui valyti tereikia įprasto stiklų valiklio, o profiliui nuvalyti užteks namuose naudojamo universalaus valiklio.

Protingi interjero sprendimai

Tik itin erdviems ir daug natūralios šviesos gaunantiems kambariams tinka tamsios interjero spalvos. Tuo tarpu kenčiantiems nuo nuolatinio šviesos trūkumo reikėtų pasirinkti kaip įmanoma šviesesnių spalvų interjerą (nebūtina balta spalva, gali būti ir kreminė, dramblio kaulo, šviesiai žalia). Kartais tereikia nudažyti sienas šviesesne spalva ir kambarys tarsi „atsigauna“. Norint suteikti kambariui dar daugiau šviesos ir erdvės rekomenduojama į interjerą įterpti veidrodžius. Veidrodžiai vizualiai praplečia erdvę, o atspindžiai sukuria šviesesnio kambario iliuziją. Taip kambarys tampa daug jaukesnis ir šiltesnis.

2015 m. liepos 29 d., trečiadienis

Plastikiniai langai ir jų energetinis efektyvumas

Plastikinių langų energetinis efektyvumas – svarbus kriterijus renkantis

Sunaudoti kuo mažiau energijos, sutaupyti, nešvaistyti energijos ir pinigų – žmonių sąmoningumas vis labiau ryškėja perkant įvairius buities prietaisus, statant pasyvius namus bei žinoma renkantis plastikinius namų langus. Nenuostabu, kad plastikinių langų energetinis efektyvumas tampa vis svarbesniu kriterijumi renkantis langus tiek naujai statomiems, tiek renovuojamiems namams. Tad trumpai aptarsime kodėl svarbu atkreipti dėmesį į langų efektyvumo klases.

Plastikinių langų efektyvumo klasės


Teko matyti parduotuvėse ant buities prietaisų priklijuotus lipdukus su žaliomis ir raudonomis rodyklėmis žyminčiomis energijos sąnaudas? Tokius pat lipdukus galima būtų klijuoti ir ant langų, nes visi langų modeliai yra įvertinti ir jiems priskirta energijos klasė nuo A (efektyviausia) iki G (neefektyviausia). Energetinis efektyvumas matuojamas kaip ir šilumos perdavimo koeficientas (Uw, matuojama W/m2K). Skaičiuojant neatsižvelgiama į langų orientaciją, klimato sąlygas, lango konfigūracijas, tad nesvarbu kurioje šalyje, energetinė klasė langams bus vienoda.
                    A klasė – UW mažiau nei 0,9
                    B klasė  – Uw = 1
                    C klasė – Uw = 1,1
                    D klasė – Uw = 1,2
                    E klasė – Uw = 1,3
                    F klasė – Uw = 1,4
                    G klasė – Uw = 1,5
Ką tai reiškia? Šis parametras apibūdina lango šilumos laidumą: kuo aukštesnė klasė, tuo mažesni šilumos nuostoliai.

Plastikinių langų energetinio efektyvumo lentelė


Pastaruoju metu tobulėjant technologijoms išskiriama ir A+(0,8 W/m2K) bei A++(0,9 W/m2K) klasės. Tokie plastikiniai langai vadinami idealiais langais ir yra dažnai pasirenkami naujiems pasyviems namams.
Renkantis reikia atkreipti dėmesį į energetinio efektyvumo bei kainos santykį. Žinoma, ne visada geriausi ir brangiausiai langai yra geriausias pasirinkimas konkrečiu atveju. A klasės plastikiniai langai geriausias pasirinkimas naujos statybos namams, kuriuose siekiama kuo didesnio energetinio efektyvumo. Tuo tarpu renovuojant senus pastatus dažniausiai rekomenduojama rinktis B klasės langus, kadangi pastatų išorinės sienos yra laidžios šilumai ir pasirinkus A klasės langus “sutaupyta” šiluma bus išspinduliuota pro nesandarias sienas ir A klasės efektyvumas nebus juntamas. Tad geriau nepersistengti ir nepermokėti.

Žinoma, renkantis plastikinius langus energetinis efektyvumas yra labai svarbus, tačiau nereikia pamiršti ir kitų parametrų. Pavyzdžiui, lango laidumo šviesai. Juk pagrindinė lango užduotis ne tik sulaikyti “pabėgti” norinčią šilumą, tačiau ir praleisti šviesą. Šis parametras turėtų būti itin svarbus gyvenantiems pirmuose namo aukštuose kuomet šalia namų stovi dideli ir saulę užstojantys medžiai. Taip pat į laidumą šviesai turėtų atkreipti dėmesį gyvenantys šiaurinėje namo pusėje, kur visą parą pro langus žvelgia šešėlis. 

2015 m. liepos 24 d., penktadienis

Ką reikia žinoti apie plastikinių langų spalvas?

Plastikiniai langai ir jų spalvos

Prasidėjus plastikinių langų erai balti langų rėmai tapo savotiška norma, galima net pavadinti klasika. Tačiau plastikinių langų gamintojai nuolat primena, jog plastikiniai langai turi platų langų rėmų spalvų pasirinkimą. Tad trumpai aptarsime ką turite žinoti apie langų rėmų spalvas.
Renkantis plastikinius langus gamintojai leidžia rinktis iš nustatytos spalvų paletės. Joje galima rasti dešimtis spalvų ir atspalvių – nuo dramblio kaulo iki juodos, nuo skaisčiai raudonos iki pastelinės mėlynos. Visa vaivorykštė ir dar daugiau telpa spalvų paletėje, tad pasirinkti tikrai yra iš ko net patiems išrankiausiems. 

Spalvų kombinacijos


Rėmų spalva viduje ir išorėje gali skirtis, todėl pagal tai yra trys spalvų derinių kombinacijos:
                    Išorė balta, vidus baltas.
                    Išorė spalvota, vidus baltas.
                    Išorė ir vidus spalvotas.

Plastikinių langų spalvos


Spalva langams suteikiama laminuojant rėmą. Paprastai lango profilis gaminamas baltas, tuomet pasirinkta spalva yra užlaminuojama ant jau pagaminto lango profilio. Be paminėtų spalvų kombinacijų dar yra galima ir spalvota išorė ir vidus (ta pati spalva), tuomet technologija kiek keičiasi – spalva įliejama į profilį dar gamybos metu.
Kaip jau minėta, profiliai dažniausiai gaminami balti. Tai paprasčiausias ir greičiausias gamybos būdas. Todėl balti profiliai yra pigiausi ir tradiciškai išsikovoję vietą lietuvių namuose. Tuo tarpu pageidaujant spalvotų langų, reikia papildomų veiksmų (laminavimo) norint gauti pageidaujamą spalvą. Taigi kaina truputėlį padidėja, gamybos procesas užtrunka keliomis dienomis ilgiau.Tačiau tai tikrai nėra nepatogu siekiantiems išskirtinių ir stilingų namų įvaizdžio.
Tarp įvairių spalvų ir atspalvių, populiariausias pasirinkimas yra rusva medžio imitacija. Medinių langų pasiilgę, natūralaus, arčiau gamtos namų įvaizdžio kūrėjai itin pamėgę medžio imitacijos laminatu dengtus langų profilius. Atrodo dailiai, universalumu neatsilieka nuo baltų langų, o atrodo nenuvalkiotai.


Plastikinių langų spalvos


Dažnai klausiama ar langus galima patiems nusidažyti norima spalva. Nors neįmanomų dalykų darbščių rankų lietuvaičiui ir nėra, tačiau plastikiniai langai nepritaikyti dažymui ar lakavimui, tik retas plastikinių langų profilių galimas dažyti. Tad spalvą reiktų rinktis užsakymo metu. Beje, nereikia langų ir tepti ar klijuoti kažkokiomis priemonėmis norint užtikrinti jų ilgaamžiškumą. Plastikinių langų gamintojai jau atliko visus būtinus veiksmus ir langai tikrai ilgai tarnaus jei tinkamai juos prižiūrėsite. Vienas iš svarbiausių priminimų – nevalykite langų valikliais su abrazyvinėmis dalelėmis. Jos gali pažeisti antikorozinę dangą ir pakenkti profiliui. Vangų valymui užtenka minkštos šluostės ir paprasto universalaus valiklio ar muiluoto vandens.

2015 m. liepos 20 d., pirmadienis

Ar plastikiniai langai padės apsisaugoti nuo triukšmo?

Plastikiniai langai, apsaugantys nuo triukšmo – kaip ir kokius rinktis?

Triukšmas – ne itin malonus reiškinys, galintis pakenkti sveikatai ir atimti ramų miegą, tad būtina ieškoti būdų, kaip sumažinti iš aplinkos sklindantį triukšmą. Klientai, besikreipiantys į langų prekyba ir montavimu užsiimančias įmones, renkasi ne tik pagal kokybę, kainą, sandarumą, spalvą, bet ir atsižvelgdami į garsą izoliuojančias savybes. Natūralu, kad gyvenant didmiesčiuose prie didelių gatvių, netoli geležinkelio, oro uosto, didelės gamyklos ar kitose triukšmingose vietovėse, tampa itin aktualu įsigyti garsą absorbuojančius langus.
Pagal garso izoliacines savybes daugelis plastikinių langų ir durų yra suskirstyti į klases ir žymimi raidėmis A-E. Geriausiomis savybėmis pasižymės langas, žymimas A raide, o tiems, kuriems aktualus garso iš aplinkos prislopinimas, E raide pažymėtų langų geriau nesirinkti. Tiek plastikiniai langai, tiek ir mediniai langai gali pasižymėti puikia garso izoliacija, slopinančia 45 decibelų triukšmo bangą . Juos gamintojai vadina langais su padidinta garso izoliacija. Labai geros kokybės langai izoliuoja 40-42 dB garso bangą.

plastikiniai langai

Kaip padeda stiklas?

Anot ekspertų, siekiant izoliuoti garsą tinka langai su kuo storesniais stiklais. Dar vienas kriterijus triukšmui sumažinti – stiklai turėtų būti kuo labiau vienas nuo kito nutolę. Garsą slopinančiomis savybėmis pasižymi langai, turintys varčią su papildomu stiklu. Tačiau tokie langai turi du pagrindinius minusus – aukštą kainą, be to, jie ir nepatogūs naudoti. Tokiems langams gaminti naudojama mediena ir aliuminis. Reikėtų palyginti gamintojų siūlomus skirtingus įstiklinimo variantus ir pagal šiuos kriterijus įvertinti langus.

Kiti svarbūs kriterijai

Garsą slopinti padeda ir tinkamas lango montavimas sienoje bei profesionalus lango sureguliavimas jį įstačius, užtikrinant sandarumą. Kai langai nesandarūs, prastėja ir garso izoliacija.
Kai kurie gamintojai gali pasiūlyti specialių laminuotų plėvele stiklo paketų, pasižyminčių gera garso izoliacija. Garsą gerai prislopina dvigubi ar trigubi stiklo paketai. Beje, tokie langai geriau izoliuoja ir šilumą.
Tačiau įsidėmėkite, kad ne visada sandarūs plastikiniai ar mediniai langai – panacėja, apsaugosianti nuo triukšmo. Itin bloga garso izoliacija gali pasižymėti senos statybos namai, kurių gelžbetoninės konstrukcijos yra standžios, sienos ir perdangos – kiauros dėl jose prastai išvedžiotų elektros tinklų ir ventiliacinių sistemų. Garsą puikiai praleidžia ir rezonuodamas dar labiau sustiprina betonas.

Kad būtumėte tikri, jog išsirinkote kokybiškus, gerai garsą izoliuojančius langus, ant jų ieškokite CE ženkliuko, pasidomėkite, ar su tais langais specialiose laboratorijose buvo atliekami bandymai ir kokie kokybę įrodantys sertifikatai langams buvo suteikti. 

2015 m. liepos 7 d., antradienis

Plastikiniai langai: priežiūra ir eksploatacija

Sveikiname, jei įsigijote plastikinius langus. O kas toliau? Kaip juos prižiūrėti? Sumontavus langus per mėnesį nuo jų rėmų nuimkite apsauginę plėvelę. Paviršiui valyti naudokite paprastą čiaupo vandenį, tinka ir vanduo su pamuilėmis ar universalus valiklis – soda.
PVC rėmams valyti pasitarnaus ir valikliai be šveičiamųjų dalelių, kurių pagrindinė sudedamoji dalis – tensidai. Cheminius valiklius, specialias poliravimo priemones naudoti reikia tik tada, kai ant langų rėmų matyti rūdžių, suodžių, impregnantų, klijų, aliejinių dažų, lako ir panašios dėmės. Jokiu būdu rėmams valyti nenaudokite šiurkščių šepečių, kaip valomosios priemonės netinka ir benzinas, skiedikliai ir tirpikliai.
Kruopštesnės priežiūros reikės, jei pasirinkote langų rėmus, dengtus medžio imitacijos plėvele. Tokiems profiliams kenkia alkoholio pagrindu pagaminti, įprasti organiniai tirpikliai, kitos medžiagos. Ypač langų profilius reikėtų saugoti atliekant apdailos darbus, remontuojant būstą, nes statybines medžiagas nuo langų nuvalyti itin sunku, jos gali patekti į mechanizmus. Taigi plastikiniai langai turi būti uždengti, apklijuoti taip, kad statybinės medžiagos, įvairūs glaistai, dažai, cementas nepatektų ant langų.

Kaip prižiūrėti furnitūrą?


Langą atveriant, užveriant ar kitaip naudojantis rankenėle sąvartą reikia prispausti prie staktos. Norint langą visuomet varstyti lengvai, nenaudojant jėgos, nuo visų furnitūros dalių bent kartą per metus reikia nuvalyti dulkes ir kitas atsiradusias apnašas, o nuvalius ištepti alyva ar specialiu tarpinių pieštuku.


Plastikinių langų priežiūra


Spalvos pakeisti nepavyks


Plastikinių langų rėmų negalima nei perdažyti, nei lakuoti, tad atidžiai rinkitės jų atspalvį. Langų nereikia ir dengti apsauginėmis priemonėmis, papildomais sluoksniais, nes plastikiniai langai Vilniuje pagaminti taip, kad būtų optimaliai kokybiški ir saugūs.
Taip pat langus reikėtų saugoti ne tik nuo chemikalų, bet ir nuo karšio – sąlyčio su įjungtu lygintuvu, patalpų šildytuvu ir pan. nes plastikiniai langai gali apsilydyti ar deformuotis.

Nepamirškite ir palangių


Drauge su plastikiniais langais pasirenkamos palangės, dažniausia gaminamos iš impregnuotų MDP. Tad reikėtų stebėti, kad ant palangių nuolat netelkšotų iš kambarinių gėlių išbėgęs vanduo, saugoti palanges nuo mechaninių pažeidimų.

Patalpų vėdinimas


Ne paslaptis, kad plastikiniai langai Vilniuje yra labai sandarūs, todėl tam, kad namuose būtų jaukus ir malonus mikroklimatas, langus periodiškai reikia atverti ir įleisti šviežio oro. Tai darykite 3-4 kartus per dieną, langus plačiai atverdami 5-10 minučių. Nevėdinant būsto, padidėja santykinė oro drėgmė, atsiranda pelėsis. Vėdinant patalpas išvengsite pavojingų ligų sukėlėjų atakų, pašalinsite vandens garų perteklių ir garai nesusitelks ant plastikinių langų stiklų bei vėsesnių sienų.

2015 m. liepos 1 d., trečiadienis

Plastikiniai langai: į ką atkreipti dėmesį juos renkantis?

Trokštantiems turėti saugius, šiltus, jaukius ir patogius namus verta pagalvoti apie kokybiškus plastikinius langus. Būtent plastikiniai langai – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško optimalios kainos ir kokybės. Rinka yra labai plati, todėl pirkėjui svarbu žinoti pagrindines gaires, padėsiančias išsirinkti tinkamiausius plastikinius langus. Tad į kokius dalykus svarbu atkreipti dėmesį?
Daugelis žmonių plastikinius langus renkasi pagal jų funkcionalumą – t. y. pagal tai, ar langai yra saugūs, kiek taupūs, laidūs šviesai ir kt. Dažnai tam tikri langų modeliai apima visas išvardytąsias savybes ir dar daugiau.

Energetinis efektyvumas – ir namams, ir langams

Šiandien energetinio naudingumo sertifikatai teikiami ne tik namams, bet ir langams. Tad jei plastikiniai langai žymimi A++, A+ simboliais, jie yra pasyvūs ir idealiai laiko šilumą namų viduje. Tuo tarpu prasčiausiai šilumą izoliuoja G raide pažymėti langai, tad jei norite gyventi šiltai, jų verčiau nesirinkite.

Stiklo paketas – šilumos ir garso izoliacijai

Didžiąją lango dalį sudaro stiklo paketai, taigi atkreipkite dėmesį, kokio jie storio. Dažniausia pasirenkami ir perkami stiklo paketai iš trijų stiklų. Tai padeda užtikrinti, kad šiluma šaltuoju metų laiku pro nesandarius langus nesiskverbtų laukan. Dar, kalbant apie sandarumą, languose būna dvi arba trys tarpinės – nevėjuotose vietovėse visiškai pakaks langų su dviem tarpinėmis.
Tarpas tarp stiklų užpildomas inertinėmis dujomis. Renkantis stiklo paketus vėlgi reiktų pagalvoti, kas jums svarbu. Jei gyvenate visai šalia judrios gatvės, stiklai turėtų būti nelaidūs garsui. Stiklo paketų įvairovė yra labai didelė, tad čia be specialisto konsultacijos išsiversite sunkiau.  

Plastikiniai langai

Kiek langai saugūs?

Pasiteiraukite, kurie iš kelių pasirinktų langų variantų yra saugiausi. Plastikiniams langams gaminti turi būti naudojamos patikimos bei tvirtos medžiagos, kad į namus neįsilaužtų nelaukti svečiai ilgapirščiai. Jei gyvenate pavojingame rajone, kuriame vyksta daugiau nusikaltimų, pasidomėkite ir papildomomis langų apsaugomis.

Neignoruokite ir lango laidumo šviesai

Jei į namus dėl kažkokių priežasčių patenka mažiau saulės šviesos, atkreipkite dėmesį, koks langų šviesos laidumo koeficientas. Juk plastikiniai langai ir skirti tam, kad į namus patektų kuo daugiau saulės ir papildomai nereikėtų įžiebti šviesos.

Kaina

Kaip žinia, plastikas pigesnis už medieną ar metalą, todėl už plastikinius langus mokėsite mažiau, tačiau žinokite visuotinai patvirtintą tiesą, kad pigiausia pasiūloje esanti prekė niekuomet neatitiks visų standartų, lūkesčių ir nebus pačios geriausios kokybės. Tad turėdami omenyje, kad investicija – ilgalaikė, langams labai stipriai netaupykite.

Apie UAB “Langų ekspertas”

Plastikiniai langai ir Langų Ekspertas UAB


Matydami šiuolaikinę konkurenciją plastikinių langų rinkoje ir suprasdami kaip sunku vartotojams pasirinkti ir išsirinkti kokybiškus plastikinius ar medinius langus bei duris, nutarėme pradėti rašyti šį tinklaraštį, kuriame publikuosime įvairius tekstus susijusius su plastikiniais ir mediniais langais, jų pasirinkimu, priežiūra, eksploatacija ir t.t. Taigi skaitykite mūsų informaciją ir darykite teisingus pasirinkimus.

UAB “Langų ekspertas”

Direktorius 
Dainius Mankauskas

Telefonas:+37062020393

Vadyba 
Telefonas:+37068686174
Faksas:(8 5) 264 0111
El. paštas: info (@) languekspertas (.)lt
El. paštas: papartis (@)megrame (.) lt